Sugarcane Bowl Bagasse 940 ml. Resistant to fats and cuts.
Accesories
See more products
Dimensions:
- Upper diameter: Ø19,5 cm
- Lower diameter: Ø9 cm
- Height: 5 cm
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø19,5cm |
| Design | Bio Compost |
| Material | Sugarcane |
| Product type | Bowl |
| Total Capacity | 940 ml |
| Lower diameter | 9 cm |
| Top diameter | 19,5 cm |
| Shape | Round |
| Height | 5,8 cm |
| Width | 19,5 cm |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 50 |