Sugarcane Tray White 28x20 cm.
See more products
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | 28x22cm |
| Design | Catering |
| Material | Sugarcane |
| Product type | Plate |
| Uses | Restaurants and Catering |
| Shape | Rectangular |
| Height | 1,5 cm |
| Width | 22 |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 12129920 |
| Length | 28 cm |
| Microwave | Yes |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 40 |
Product Reviews / Q&A