- Pack
- sale
400
Plastic Lid RPET Clear for Sugarcane Tray Ecologic 355 and 470 ml (400 Units)
Accesories
See more products
Description: Lid made of RPET for Ecological Container 355 and 470 ml.
Colour: Transparent.
Material: RPET.
Presentation:
The price is for the Box of 400 Units. 8 Packs of 50 Units.
| Colour | Transparent |
|---|---|
| Material | rPET |
| Product type | Lid |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Rectangular |
| Height | 2,5 cm |
| Width | 12 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Length | 17,5 cm |
| Recyclable | Yes |
| Type | Container |
| Price for | 400 |