- Pack
400
Sugarcane Bowl Bagasse Noodle 710 ml. Resistant to fats and cuts.
See more products
| Colour | Natural |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø19,5cm |
| Design | Easy |
| Material | Sugarcane |
| Product type | Bowl |
| Total Capacity | 710ml |
| Top diameter | 19,5 cm |
| Shape | Round |
| Width | 19,5 cm |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 39241000 |
| Recyclable | Yes |
| Type | Tableware |
| Price for | 400 |