- Pack
1000
Sugarcane Plate Square shape White 15x15 cm.
The price is for a box of 1000 units.
See more products
Description: Square Sugar Cane Dish 150x150 mm.
Colour: White ivory.
Material: Sugar Cane.
Measurements:
Width: 15 cm.
Length: 15 cm.
Presentation:
The price is for the Box of 1.000 Units. 20 Packs of 50 Units.
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | 15x15cm |
| Design | Catering |
| Material | Sugarcane |
| Product type | Plate |
| Uses | Restaurants and Catering |
| Certificates | Food Contact |
| Shape | Square |
| Height | 1,2 cm |
| Width | 15 cm |
| Biodegradable | Yes |
| Compostable | Yes |
| Food Contact | Yes |
| Family | Monouso |
| Intrastat | 12129920 |
| Length | 15 cm |
| Microwave | Yes |
| Recyclable | To be filled in |
| Type | Tableware |
| Price for | 1000 |
Product Reviews / Q&A