- New
- sale
50uses
Plastic Pizza Saver 30mm (100 Units)
The price is for a pack of 100 Units.
See more products
| Colour | White |
|---|---|
| Total Dimensions | Ø3,8cm |
| Design | Pizza |
| Material | PP (Polypropylene) |
| Product type | Mesitas para pizza |
| Uses | Take-Away |
| Certificates | Food Contact |
| Diameter | 3,8cm |
| Top diameter | 4,8 cm |
| Shape | Round |
| Height | 3,80 cm |
| Width | 4,80 cm |
| Food Contact | Yes |
| Disposable | Yes |
| Family | Monouso |
| Length | 4,80 cm |
| Microwave | Yes |
| Recyclable | Yes |
| Grease-proof | Yes |
| Reusable | No |
| Price for | 100 |